Для початку.... в чому різниця між CRM та ERP?

  • CRM – це система автоматизації взаємодії із клієнтами. Наприклад, це автоматична обробка замовлень, перерозподіл завдань між різними співробітниками, розсилання пропозицій баз даних. Тобто будь-який рутинний бізнес-процес, пов'язаний із комунікаціями між бізнесом та його клієнтом, який може бути автоматизований.

  • ERP – це система управління бізнесом загалом. Крім взаємодії з клієнтами може включати документообіг, управління кадрами, фінансову звітність. Але йдеться також про впровадження автоматизації управління бізнесом.

Умовно можна розділити системи CRM на дві групи: для великого бізнесу; для середнього та малого бізнесу.

Перша група характеризується дуже широким функціоналом, гнучкістю, високою якістю програмного забезпечення. Відповідно і вартість таких продуктів висока.

Продукти для малого бізнесу доступніші, але й вимоги до них суттєво нижчі. При виборі CRM для малого бізнесу слід звертати увагу на можливості (наприклад, інтеграції з сервісами доставки або SMS-розсилок), адже додаткова розробка навряд чи закладена в бюджет невеликої компанії.

Українські CRM для великого бізнесу

Creatio (Terrasoft CRM) terrasoft.ua

Найстаріша і, мабуть, найрозвиненіша серед українських CRM систем. Компанія Terrasoft під брендом Creatio пропонує вичерпний комплекс рішень. Природно, що їхня ціна відповідна. Creatio можна розглянути як у сховище, так і на своєму сервері. Управління лідами, всі види розсилок, автоматизація процесів, аналітика, керування завданнями. Є окремі галузеві рішення для банків, державних установ, торгівлі, виробництва та багатьох інших видів бізнесу. Майже все, про що можна мріяти вже реалізовано на дуже високому рівні.

 

Perfectum CRM / ERP

perfectum.ua

Perfectum - це пакет програмного забезпечення, який включає не тільки CRM, але й управління проектами, торгівлею та повноцінною ERP системою. Тут є й управління документообігом, кадрами, проектами та бізнес-процесами. Планування та постановка завдань співробітникам. І, звичайно, класичні CRM функції, такі як автоматизація замовлень, управління клієнтською базою, аналітика продажу та інше. Пакет можна придбати в коробці або в хмарному варіанті. Оплата ліцензії разова, тобто, придбана ліцензія діє без обмеження в часі.

Bbjet EPR

bjetpro.com

Комплексна ERP система за доступною вартістю, яка також включає блок CRM. Система базується на міжнародній платформі Odoo (написаній на Python – ред.), що дає змогу отримати максимально функціональний продукт для бізнесу, а не лише блок CRM. Доступна можливість керування контактами, автоматизація обробки замовлень, розсилки, аналіз ефективності, налаштування звітності, керування проектами тощо.

CRM малого та середнього бізнесу

  • Salesdrive

  • salesdrive.ua

Це CRM система з повним набором функцій: управління контактами, розсилками, лійкою продажів, залишки на складі, рахунками звіти та аналітика. Доступні інтеграції Маркетплейс: Rozetka, Allo.ua, Prom.ua CMS та конструктори сайтів: Weblium, Wordpress, WooCommerce, PrestaShop, Opencart, Flexbe, Hubber та інші Послуги доставки: Нова Пошта, Укрпошта, Justin. Банки: ПриватБанк та monobank. Телефонія: Phonet, Binotel, Київстар, Asterisk та інші Ліди із соціальних мереж: Facebook, Instagram Стане в нагоді такий віртуальний касовий апарат Checkbox.

Також слід звернути увагу на додаткові можливості спеціалізації на ринках та галузях. Наприклад, окремі рішення для товарного бізнесу чи надання послуг, будівництво чи продаж комплектуючих для авто. Є в системі можливість спілкуватися за допомогою API та веб-хуків.

  • Asteril CRM

  • asteril.com/

Це система автоматизації інтернет продажу, як її позиціонують розробники. Серед можливостей – постановка завдань колегам, автоматизація обробки замовлень, управління базою клієнтів, товарами та розсилками. Тобто все, що потрібне більшості користувачів. Доступні інтеграції Маркетплейси: Rozetka, Allo.ua, Prom.ua, Загрузка.ua, Hubber, Skidka.ua, Allbiz, навіть Епіцентр. Послуги доставки товарів: Нова Пошта, Укрпошта, Justin. Банки: ПриватБанк, monobank. Телефонія: Binotel та Asterisk. CMS та конструктори сайтів: Prestashop, WordPress, OpenCart, Magento, Insales, Horoshop. Месенджери: Viber, Telegram, Instagram.

  • OneBox CRM

  • 1b.app/ua/app/crm/

У рамках програмної платформи OneBox OS можна розгорнути систему CRM. Управління бізнес-процесами, клієнтською базою, розсилками, документообіг, управління проектами, аналітика даних та інше для автоматизації бізнесу. Доступні інтеграції Маркетплейси: Rozetka, OLX, Prom.ua, Allo, Amazon, eBay та інші. Сервіси доставки товарів: Нова Пошта, Укрпошта, Justin, iPost, Meest Express. Телефонія: Binotel, Київстар, Asterisk, Stream Telecom та інші. CMS та конструктори сайтів: Wordpress, OpenCart, PrestaShop, Magento, Хорошоп, Flexbe та інші. Месенджери: Viber, Instagram, WhatsApp, Telegram, Facebook Messenger.

Спеціалізовані CRM для малого бізнесу

Крім перелічених вище варіантів слід звернути увагу також на спеціалізовані системи управління малим бізнесом.

Таким як салони краси, стоматологічні клініки чи кафе.

Автоматизація управління ​ Салоном краси

bloknotapp.com ​

Фітнес центром u-s-c.com.ua ​

Клінікою чи стоматологічним кабінетом iclinic.ua denta-pro.com

CRM для будівництва crm.space-studio.com.ua ​

CRM для салону краси beautyprosoftware.com ​

Управління готелем otelms.com ​

Кафе та рестораном smarttouchpos.eu ​

Управління проектами worksection.com

Як бачимо, знайти заміну російським системам автоматизації бізнесу серед українських CRM систем цілком можливо. Бажаємо всім успіхів у виборі своєї системи CRM.